Vánoční turnaj mládeže

Autor: Petr Ďoubal <doubalpetr(at)seznam.cz>, Téma: Turnaje, Vydáno dne: 24. 12. 2017

Svitavy 23.12.2017 Den před Štědrým večerem proběhl ve Svitavách tradiční "Vánoční turnaj" mládeže v rapid šachu. V multifunkčním centru Fabrika se ho zúčastnilo 148 hráčů z 26 oddílů šesti krajů. Hrálo i dvanáct chotěbořských šachistů.

Kategorie A /2007 a mladší/ - 49 účastníků:
V kategorii nejmladších patřilo vítězství chotěbořským barvám. Jeden za spolufavoritů, Radek Nejedlý, prošel turnajem jako malý "velký" hráč. Po šesti výhrách přidal v posledním kole jedinou remízu a stal se zaslouženým vítězem turnaje. Záda mu jistili celkově desátý Robert Jun a dvanáctý Rosťa Jun. Oba uhráli po 4,5 bodech. Na dobrém sedmadvacétém místě skončila Eliška Křivská /čtvrtá v dívkách/, Jakub Nováček skončil osmadvacátý a Mikuláš Křivský na čtyřicátém místě.
Celkové výsledky kategorie A
Kategorie B /2004 a mladší/ - 51 účastníků:
V kategori starších hráčů patřili stupně vítězů "přespolním" hráčům. Vyhrál David Barák /Duras Brno/, druhý skončil Jan Kolář /Mohelnice/ a třetí Filip Nezval /Duras Brno/. Z trojice chotěbořáků byla nejlepší dvacátá Viola Ruby Pejřimovská, Martin Včela skončil osmadvacátý a Tadeáš Rubel Pejřimovský jednatřicátý.
Celkové výsledky kategorie B
Kategorie C+D - 48 účastníků:
Kategorie najstarších hráčů byla spojena s kategorií doprovodu /hráči+trenéři/. Mládež se nezalekla svých soupeřů a obsadila všechna místa na stupních vítězů. Zvítězil Václav Grundman /Ústí nO/, druhý skončil chotěbořský Ruda Jun a třetí Matěj Půlpán /2222ŠK Polabiny/. Další chotěbořáci měli ke špici turnaje daleko, Petr Klabeneš skončil patnáctý a Tomáš Křivský pětačtyřicátý.