1.liga mládeže - skupina C * 1.-4.kolo

Autor: Petr Ďoubal <doubalpetr(at)seznam.cz>, Téma: Soutěže družstev, Vydáno dne: 08. 10. 2017

Lanškroun 7.-8.10.2017  První čtyři kola mají za sebou chotěbořští mladí hráči v premiérové účasti v 1.lize mládeže. Jeden bodík ze čtyř zápasů je málo, přesto věříme, že v dalších kolech se bude dařit lépe...


Sestava byla složena pouze z chotěbořských hráčů, Rudolf Jun, Viola Ruby Pejřimovská, Robert Jun, Radek Nejedlý, Tadeáš Rubel Pejřimovský a Petr Klabeneš, hostující jednička Vojta Říha hrál turnaj v Hradci Králové a  snad nastoupí v dalších kolech...
1.kolo: TJ Štefanydes Polička - TJ CHS Chotěboř   3,5 - 2,5
Zkušený a výrazně silnější soupeř si v relativně vyrovnaném utkání pohlídal nejtěsnější vítězství. Proti silnému soupeři překvapila výhrou Viola, vyhrál i Petr na pětce a remizoval Tadeáš.
2.kolo: TJ CHS Chotěboř - ŠK Duras BVK Královo Pole   1,5 - 4,5
Soupeř udržel Rudu na jedničce /remíza/ a prosadil se od druhé do páté šachovnice. Jedinou výhru zaznamenal Petr na poslední šachovnici.
3.kolo: ŠKM Lanškroun - TJ CHS Chotěboř   4 - 2
Proti silnějšímu soupeři, který hraje první ligu pravidelně, jsme odehráli vyrovnané utkání, ve kterém jsme však nevyužili nadějné pozice. Viola měla kvalitu+pěcha - remíza, Tadeáš pěcha navíc - prohrál. Remízu uhrál ještě Ruda  a vyhrál Petr.
4.kolo: TJ CHS Chotěboř - ŠK Kuřim B   3 - 3
Proti srovnatelnému soupeři jsme vedli již 3:1 /vyhrál Ruda, Radek a Petr, prohrála Viola/. Ve zbývajích partiích hráli Bertík i Tadeáš vyrovnané pozice. Bohužel ani jeden z nich se nakonec neprosadil a po prohrách skončil zápas celkovou remízou.
Nejúspěšnějším chotěbořským hráčem byl Petr Klabeneš na šesté šachovnici, který byl proti slabším soupeřům stoprocentní a uhrál 4 body. Ruda Jun uhrál na jedničce 2 body, Viola Ruby Pejřimovská na dvojce 1,5 bodu, Radek Nejedlý na čtyřce 1 bod, Tadeáš Rubel Pejřimovský na pětce půl bodu a Robert Jun zatím na trojce nebodoval.
První čtyři kola potvrdila, že to v ligové soutěži nebude mít chotěbořské družstvo vůbec jednoduché. Jediný získaný bod nás poslal do "suterénu" průběžné výsledkové tabulky, přesto však ještě není nic ztraceno! Ještě nás čeká sedm utkání, ve kterých budeme bojovat o každý bodík znamenající záchranu v prvoligové soutěži.
Další dvě kola, páté a šesté, jsou na pořadu 21.11.2017. V Pardubicích se naše družstvo utká s béčkem a céčkem domácích Polabin.
Průběžné pořadí soutěže po 4.kolech