Mistrovství ČR družstev mladších žáků

Autor: Petr Ďoubal <doubalpetr(at)seznam.cz>, Téma: Soutěže družstev, Vydáno dne: 20. 06. 2017

Krnov 16.-18.06.2017  Poprvé v historii chotěbořského mládežnického šachu se družstvo mladších žáků zúčastnilo finálového turnaje Mistrovství České republiky...


Do reprezentačních prostor historického Střeleckého domu, dnes Střediska volného času, se sjelo 28 kvalifikovaných družstev z celé ČR. Chotěbořské družstvo odjelo v sestavě Rudolf Jun, Michal Jareš /host z ŠS Železné hory/, Viola Pejřimovská, Radek Nejedlý, Tadeáš Pejřimovský, Robert Jun a Lukáš Nejedlý.
Vlastní turnaj se hrál po tři dny /PÁ-2 kola, SO-5 kol, NE-2 kola/, tempem 25 minut+10sec/tah na hráče. Základním hodnocením byl počet zápasových bodů /výhra=3 body, remíza=1 bod/. Podle ELA byl chotěbořský tým nasazen až nečekaně vysoko, na šesté místo...
První polovina soutěže chotěbořskému družstvu celkem vyšla a stále se drželo v první desítce. Zlomové utkání přišlo v sedmém kole. Družstvo se "vyšplhalo" na třetí místo a hrálo s pozdějším vítězem turnaje. Po vyrovnané bitvě prohrálo nejtěsnějším rozdílem, stále však drželo šesté místo. V neděli však přišla slabší chvilka v zápase s Hradcem a remíza v posledním kole znamenala další ztrátu a celkové desáté místo.
Konečné pořadí MČR družstev mladších žáků
Výsledky jednotlivých hráčů a výsledky družstva v jednotlivých kolech
Ruda Jun uhrál na jedničce těsně nad 50%, čtyři prohry měl s hráči své výkonnosti s ELEM kolem 1800 bodů. Michal Jareš potvrdil na dvojce svoji výkonnost i fakt, že je nutné posílit družstvo o kvalitního hostujícího hráče. Viola Pejřimovská po výhře v prvním kole již střídala jen nuly a půlky, ke spokojenosti určitě nějaký bodík chyběl. Podobně na tom byl i Radek Nejedlý na čtyřce. Hráči na prvních čtyřech šachovnicích odehráli všechny partie, další tři hráči se pravidelně na posledních dvou šachovnicích střídali a odehráli po 6 utkáních. Nejvíce se dařilo Lukáši Nejedlému, který na šestce uhrál výborých pět ze šesti, čtyři body uhrál po dobrých výkonech Robert Jun a bod a půl přidal na pětce Tadeáš Pejřimovský.
V příštím roce již nemůže hrát Ruda Jun ani Michal Jareš, ostatní musí doplnit další mladí hráči. Z krajského přeboru PDŠS budou opět postupovat tři nejlepší družstva, takže šance zopakovat si účast na MČR určitě bude.