34.ročnk turnaje "O putovní pohár" - výsledky

Autor: Petr Ďoubal <doubalpetr(at)seznam.cz>, Téma: Výsledky, Vydáno dne: 13. 06. 2017

Chotěboř 10.06.2017  Druhou červnovou sobotu proběhl již 34.ročník turnaje v rapid šachu "O putovní pohár". Na startu se prezentovalo 96 hráčů, převážně z oddílů Pardubického kraje a Vysočiny.


Turnaj byl opět Krajským přeborem jednotlivců PDŠS v rapid šachu pro rok 2017.
Týden před turnajem bylo 30 přihlášených hráčů a pořadatelé očekávali "klidnější" ročník. Pak se během čtyř dnů přihlásilo dalších 50 hráčů a začínalo být jasné, že bude v  KD Junior opět hlava na hlavě. Počet účastníků se zastavil těsně pod stovkou, rating turnaje byl 1834 a k favoritům patřil 1 IM a deset FM. 
Až do osmého kola to vypadalo, že titul obhájí loňský vítěz a nasazená jednička Jakub Půlpán /ŠK Rapid Pardubice/. Prohry v posledních dvou kolech ho však odsunuly mimo stupně vítězů. Útokem ze "zadních pozic", po prohře ve druhém kole, se naopak dokázal prosadit Tomáš Vojta /Spartak Vlašim/ a  se ziskem 7,5 bodu se stal, již potřetí, celkovým vítězem. Na druhém místě skončil Lukáš Karásek /Gordic Jihlava/ a třetí místo obsadil Michal Novotný /2222ŠK Polabiny/, který se stal zároveň vítězem KP jednotlivců PDŠS v rapidu. Nejúspěšnějším hráčem do 18 let se stal osmnáctý Richard Mládek /Spartak Vlašim/, nejlepší ženou turnaje byla čtyřiašedesátá Simona Suchomelová /ŠK Světlá nad Sázavou/.
Z chotěbořských hráčů byli nejlepší jedenáctý Jiří Tůma, čtrnáctý Josef Hospodka a šestnáctý Luděk Petrus.
Konečné pořadí
FOTOGALERIE
Reportáž vítěze turnaje na webu Vlašimi
Reportáž o turnaji na vebu Mistrovic
Reportáž o turnaji na vebu PDŠS
Poděkování pořadatelů patří partnerům turnaje:
Město Chotěboř, Okresní sdružení sportů Havlíčkův Brod, COOP družstvo HB Praha, Roboterm spol. s r.o. Chotěboř, Chotěbořské strojírny a.s. Chotěboř, GLOBAL SERVIS s.r.o. Chotěboř, Pivovar Chotěboř, Vesa a.s. Česká Bělá
Zvláštní poděkování patří "trojici statečných", kteří strávili sobotní den za barem s občertvením!