KP v bleskovém šachu 2016 ve Ždáře nad Sázavou

Autor: Josef Hospodka <(at)>, Téma: Ostatní turnaje, Vydáno dne: 27. 12. 2016

26.12.2016 proběhl Krajský přebor VYSOČINY v bleskovém šachu jednotlivců, družstev a juniorů ve Žďáře nad Sázavou, pořádaný zároveň jako Memoriál Josefa Chalupy. Účastnili se ho pouze 2 chotěbořští šachisté.


Hrálo se v příjemném prostředí hotelu Hajčman za účasti 50 šachistů a šachistek. Hráči si mimo příjemně stráveného svátku vánočního užili i 17 partií hraných bleskovým tempem 3 min./partii +2 sec./tah. Celkovým vítězem a zároveň krajským přeborníkem se stal Vala Filip z TJ Jiskry Havl.Brod, 2.místo obsadil Karásek Lukáš z ŠK Gordic Jihlava a 3. Kratochvíl Vít z TJ Náměšť nad Oslavou.
V kategorii juniorů do 18 let zvítězil Brož Petr z ŠK Světlá n.S. a kat. do 20 let Kratochvíl Vít.
Nejlepší ženou a krajskou přebornicí se stala Podrázská Zuzana z TJ Jiskra Havl.Brod, kategorii dívek do 18 let vyhrála Volaninová Šárka z ŠK Světlá n.S. a do 20 let Homolková Ivana ze stejného oddílu.
Krajským přeborníkem v soutěži družstev se stal tým TJ Jiskra Havlíčkův Brod před TJ Náměšť nad Oslavou a ŠK Caissa Třebíč z.s.
Z chotěbořského oddílu se tohoto krajského přeboru účastnil Josef Hospodka a Ruda Jun. První jmenovaný skončil na 5. místě. Ruda byl v kategorii do 18 let na 2. místě a celkově obsadil 33. místo.

Podrobné výsledky