Krajská soutěž družstev žáků - 1.turnaj

Autor: Petr Ďoubal <doubalpetr(at)seznam.cz>, Téma: Soutěže družstev, Vydáno dne: 30. 11. 2016

Lanškroun 26.11.2016  Třináct čtyřčlenných družstev, takřka výhradně z východní části Pardubického kraje, se sjelo na první turnaj KSDŽ. Jediní, kteří přijeli ze "západu", byla dvě družstva chotěbořských žáků.


Chotěbořské béčko tvořili sourozenecké dvojice: Viola Pejřimovská & Tadeáš Pejřimovský a Robert Jun & Rostislav Jun. Céčko hrálo v sestavě Pepík Mrázek, David Kovanda, Martin Včela a Jaroslav Zmek. Turnaj se hrál švýcarským systémem na sedm kol a pořadí se hodnotilo olympijským způsobem, tj. součtem všech uhraných bodů jednotlivých hráčů družstva.
O první místo bojovala tři vyrovnaná družstva, souboj nakonec rozhodl jediný bod ve prospěch družstva Kunvaldu. Druhé skončilo chotěbořské béčko a třetí céčko Lanškrouna. Neúprosné a vyrovnané bitvy probíhaly i mezi týmy ve středu tabulky, i zde byly bodové rozdíly minimální. Chotěbořské céčko nakonec příjemně překvapilo a obsadilo slušné páté místo. Céčko hrálo 6 kol - turnaj měl lichý počet družstev, takže mělo v šestém kole volný los.
Celkové výsledky
Sestavy družstev s výsledky jednotlivců
V béčku byli nejúspěšnější Bertík a Tadeáš, kteří získali po 6 bodech, Viola a Rosťa uhráli po 5 bodech. V céčku byl nejlepší Jarda se 4 body, Pepík přidal 3,5 bodu, Martin 3 body a David 2 body.
Druhý /a poslední/ turnaj KSDŽ se hraje 14.ledna 2017 v Poličce.