Velikonoční turnaje mládeže

Autor: Petr Ďoubal <doubalpetr(at)seznam.cz>, Téma: Turnaje, Vydáno dne: 27. 03. 2016

O velikonočního beránka - Náměšť nad Oslavou 24.03.2016 * 14.Velikonoční turnaj v šachu mládeže - Polička 25.03.2016  Turnajů se zúčastnilo dvanáct chotěbořských hráčů a výsledky byly vyborné - dvě první místa!!!


O velikonočního beránka - Náměšť nad Oslavou 24.03.016:
Sedmikolového turnaje se v jedné skupině zúčastnilo 60 hráčů z oddílů kraje Vysočina. Chotěbořská výprava byla rodinná: Rudolf Jun, Robert Jun a Rosťa Jun.
Ruda Jun potvrdil v turnaji roli favorita a vyhrál se ziskem 6,5 bodu. Jeho bráchům se tolik nedařilo, Bertík byl se 4 body sedmadvacátý a nejmladší Rosťa se 2 body padesátýčtvrtý.
Celkové pořadí turnaje
 
14.Velikonoční turnaj v šachu mládeže - Polička 25.03.2016
V Poličce se hráli souběžně dva turnaje, do kterých byli hráči nasazeni podle ELA.
Kategorie ELO /rapid LOK ČR nad 1350/:
Turnaje "pokročilých" se zúčastnilo 12 hráčů a chotěbořské barvy hajil Ruda Jun a Petr Klabeneš. Sedmikolový turnaj ovládli favorité. Vyhrál Jan Tulis /Polička/ před Vítem Holáskem a Jiřím Píše /oba Ústí n/O/. Ruda Jun obsadil páté místo s 3,5 body a Petr Klabeneš byl hned za ním na místě šestém.
Celkové výsledky
Kategorie VT /rapid LOK ČR do 1350/:
Turnaj hrálo 43 účastníků, z toho sedm chotěbořáků. Když jsem ráno koukal na startovní listinu, překvapilo mě, že šest z prvních deseti nasazených byly dívky. A dívky dokázaly "kralovat" i v celkovém pořadí, když obsadily první tři místa. A na stupínku nejvyšším, největší překvapení turnaje, chotěbořská Viola Pejřimovská!!! Viola uhrála šest bodů a jedinou prohru ji uštědřil její brácha Tadeáš. Na druhém místě skončila Soňa Leksová /Česká Třebová/ a třetí největší favoritka Veronika Holásková /Ústí n/O/. Další chotěbořáci skončili až za první desítkou, Bertík Jun byl patnáctý, Tadeáš Pejřimovský jednadvacátý a Lukáš Křivský pětadvacátý. Jaroslav Zmek, Rosťa Jun a Jakub Pertl získali po dvou bodech a obsadili místa ve čtvrté desítce celkového pořadí.
Celkové výsledky