MISTROVSTVÍ ČR MLÁDEŽE

Autor: Petr Ďoubal <doubalpetr(at)seznam.cz>, Téma: Turnaje, Vydáno dne: 13. 03. 2016

Kouty n/D * 05.-12.03.2016 * Pod taktovkou světelských pořadatelů proběhlo v Koutech n/D MČR mládeže. Hrálo se devět mistrovských turnajů /D10,12,14,16 + H10,12,14,16 + junioři/ a dva doprovodné turnaje. Chotěbořské šachisty zastupoval v H12 Rudolf Jun a v OPENU FIDE Jan Tůma.


Kategorie H12:
Ruda Jun hrál finálový turnaj této kategorie již podruhé za sebou. Kvalifikovat se na MČR není nic jednoduchého, o čemž svědčí i to, že Ruda byl jediným účastníkem této kategorii z Pardubického kraje. Podle ELA byl nasazen jako šestnáctý hráč a jeho cílem bylo určitě hrát o první desítku celkového pořadí. Skutečnost však byla jiná. Ruda se od začátku pohyboval ve druhé polovině tabulky a marně doháněl ty nejlepší. Nejvýše se "vyšplhal" po šestém kole, kdy měl 3 body a byl průběžně na dvanáctém místě. Závěr turnaje mu však vůbec nevyšel, v posledních třech kolech uhrál pouze jednu remízu a skončil tak na 19.místě celkového pořadí s 3,5 body z 9 partií. Ruda má určitě na víc, bohužel se na jeho výkonnosti začíná projevovat že s ním již rok netrénuje nikdo z nejlepších chotěbořských hráčů. A tento fakt platí i pro další mladé hráče/Lukáš Nejedlý, Radek Nejedlý.../.
Pořadí H12 
OPEN FIDE:
V doprovodném turnaji hrálo celkem 50 hráčů a Jan Tůma byl podle ELA nasazen jako patnáctý hráč.Honza hrál výborně a po pátém kole se vyhoupl do čela průběžného pořadí se ziskem 4,5 bodu. Ještě před posledním kolem byl na čele s půl bodovým náskokem, ale jidiná prohra v turnaji, v posledním kole s FM Vítem Valentou ho připravila o celkové vítězství. Přesto je druhé místo, se ziskem 7 bodů z 9 partií skvělým výsledkem.
Pořadí FIDE OPEN