Vánoční turnaj mládeže Svitavy

Autor: Petr Ďoubal <doubalpetr(at)seznam.cz>, Téma: Turnaje, Vydáno dne: 27. 12. 2015

Svitavy 23.12.2015 * Den před Ježíškem se ve Svitavách uskutečnil tradiční Vánoční turnaj pro mladež, kterého se zúčastnilo ve třech skupinách 143 hráčů a hráček z 32 oddílů pěti krajů.


Chotěbořští hráči se turnaje účastní pravidelně a nechyběli ani letos. Do Svitav vyrazili v sestavě: Petr Klabeneš, Rudolf Jun, Radek Nejedlý, Robert Jun, Lukáš Nejedlý a benjamínek Rostislav Jun.
Kategorie A /1997-2000/:
Kategorie nejstarších byla spojena s kategorií doprovodu a proběhla bez účasti chotěbořských hráčů. Vyhrál největší favorit, FM Jakub Půlpán z Polabin.
Výsledky kategorie A+D
Kategorie B /2001-2004/:
Petr Klabeneš zahájil prohrou, ale pak pětkrát vyhrál a v posledním kole hrál s nasazenou jedničkou Matějem Půlpánem o stupně vítězů. Prohra s vítězem ho "srazila" až na konec první desítky, přesto je desáté pořadí velice slušné.
Výsledky kategorie B
Kategorie C /2005 a mladší/:
V kategorii nejmladších jsme měli pětinásobné zastoupení. Ruda Jun předběhl Ježíška a všem svým soupeřům nadělil nulu do turnajové tabulky. Se ziskem 7 bodů ze 7 zápasů se stal s 1,5 bodovým náskokem suverénním vítězem této kategorie! Další dvojice chotěbořáků se vešla do druhé desítky pořadí, Radek Nejedlý byl čtrnáctý a Bertík Jun patnáctý, oba se ziskem 4 bodů. Lukáš Nejedlý uhrál 3,5 bodu a skončil na 24.místě, Rosťa Jun byl v páté desítce pořadí se ziskem 1,5 bod.
Výsledky kategorie C