Liga Vysočiny mládeže 2015

Autor: Petr Ďoubal <doubalpetr(at)seznam.cz>, Téma: Turnaje, Vydáno dne: 16. 12. 2015

2.turnaj - Žďár n/S 12.12.2015 * Žďárský šachový oddíl uspořádal pravidelný Mikulášský turnaj mládeže, který byl zároveň druhým turnajem Ligy Vysočiny mládeže 2015.


Turnaje se zúčastnilo 80 šachistů a šachistek z Vysočiny, mezinárodní punc dodala turnaji i účastnice ze Slovenska. Do jednoho turnaje, hraného bez rozdílu věku, zasáhlo i sedm chotěbořských šachistů: David Kovanda, Petr Klabeneš, Radek Nejedlý, Lukáš Nejedlý a tři bratři Junové, Rudolf, Robert a Rosťa.

 

 

Nejúspěšnějším chotěbořákem byl Ruda Jun, který skončil celkově třetí a vyhrál kategorii do 12.let. Petr Klabeneš byl sedmý celkově a třetí v kategorii do 14 let. V kategorii do 8 let patřili chotěbořským nadějím celé stupně vítězů. Kluci skončili celkově ve třetí desítce, ale ve své kategorii skončil Robert Jun první, Radek Nejedlý druhý a Lukáš Nejedlý třetí. A to je ještě na pátém místě doplnil Rosťa Jun /5,5 roku!!!/, který odehrál první turnaj a získal skvělé 4 body. Na fotografii pořadatelů jsou zachyceni vítězové všech kategorií dívek a chlapců /Bertík Jun je uprostřed, Ruda Jun druhý zprava/.
Výsledky:   www.chess-results.com/tnr199653.aspx?lan=5&art=1&wi=821
PS:Minulý týden proběhlo také okresní kolo přeboru škol. V kategorii I /1.-5.třídy/ se do krajského finále z prvních dvou míst kvalifikovala ZŠ Buttulova a ZŠ Smetanova, v katrgorii III /střední školy/ se z prvního místa kvalifikovalo družstvo chotěbořského gymnázia. Jen tak dááál!!!