Krajský přebor mládeže HD 10,12 * 1.turnaj

Autor: Petr Ďoubal <doubalpetr(at)seznam.cz>, Téma: Turnaje, Vydáno dne: 10. 11. 2015

Chvaletice 07.11.2015 * Prvním kvalifikačním turnajem zahájil KP mládeže v kategoriích HD 10, 12. Ve Chvaleticích se sešlo 66 hráčů z 11 oddílů Pardubického kraje.


Nechybělo ani jedenáct chotěbořských hráčů. V kategorii do 10 let hráli Lukáš Nejedlý, Radek Nejedlý, Robert Jun, David Kovanda, Petr Bělohlávek a Jan Bělík, ve dvanáctkách nastoupili Rudolf Jun, Josef Mrázek, Pavel Večeřílek, Tadeáš Rubel Pejřimovský a Viola Ruby Pejřimovská.
Kategorie HD 10: Mezi 29 účastníky se dokázali prosadit i chotěbořští šachisté. Výborným čtvrtým místem zahájil kvalifikaci Lukáš Nejedlý, sedmý byl Radek Nejedlý a desátý Bertík Jun. Všichni tři již mají zkušenosti z loňska a určitě budou chtít bojovat o postupovou osmičku. Pro ostatní chotěbořské hráče to byl první turnaj a nevedli si vůbec špatně. David Kovanda obsadil výborné dvanácté místo, Petr Bělohlávek skončil sedmnáctý a Jan Bělík pětadvacátý.
Podrobné výsledky HD 10.
Kategorie HD 12: Dvanáctky jsou "našlapanou" kategorií /více než polovina účastníků má již FIDE ELO/ o čemž se přesvědčil na prvním turnaji i  druhý nasazený Ruda Jun svým šestým pořadím. Pro všechny ostatní chotěbořáky to byla premiera v této kategorii a určitě mají schopnosti posunout se v dalších turnajích výše. Ve Chvaleticích byl Tadeáš Pejřimovský dvaadvacátý, Pepík Mrázek šestadvacátý, Viola Pejřimovská osmadvacátá a Pavel Večeřílek šestatřicátý.
Podrobné výsledky HD 12.
Fotografie z turnaje z webových stránek chvaletických pořadatelů
Druhý kvalifikační turnaj je na pořadu 5.12.2015 v Polabinách. Věřím, že chotěbořská účast bude stejně početná a výsledkově třeba i úspěšnější.