Mistrovství Čech mládeže 2015

Autor: Petr Ďoubal <doubalpetr(at)seznam.cz>, Téma: Turnaje, Vydáno dne: 25. 10. 2015

Harrachov 24. až 31.10.2015 * V Hotelu Skicentrum začalo v sobotu MČech mládeže do 16 let a doprovodný FIDE OPEN a Národní OPEN. Účastní se i trojice chotěbořských hráčů: Rudolf Jun, Petr Klabeneš a Jan Tůma. / Výsledky + Online 1 / Aktualizováno!


MČech se hraje ve třech věkových kategoriích /do 12, 14 a 16 let/ a nejlepší v jednotlivých kategoriích postoupí přímo na MČR.
Kategorie do 12 let: Rudolf Jun je podle ELA pátý nasazený a určitě bude jeho cílem bojovat co nejvýše. Startovní pole je však obrovsky vyrovnané... 
Kategorie do 14 let: Petr Klabeneš zaskočil na poslední chvíli za hráče z Poličky a jako 44 nasazený může jenom překvapit.
FIDE OPEN: Jan Tůma jako nasazená trojka to bude mít hodně těžké, přesto jeho výkonnost velí hrát o čelo turnaje.
Výsledky chotěbořských hráčů: Ruda Jun se pohyboval stále na konci první desítky, takže jsme jeho partie mohli sledovat na onlinu. Před posledním kolem byl osmý, ale prohra v poslední partii ho "hodila" na 13.místo celkového pořadí se ziskem 5,5 bodu. Petr Klabeneš zahájil výhrou proti jedenáctému nasazenému, pak však paběrkoval a zabrál až v posledních třech kolech, kdy uhrál 2,5 bodu. Celkově obsadil 44.pořadí se ziskem 4 bodů. Honzík Tůma neobhájil svoje nasazení a po třech výhrách, prohrách a remízách obsadil až 21.místo se ziskem 4,5 bodu
Výsledky
Online 1 - 20 šachovnic /10 šestnácky a po 5 čtrnáctky a dvanáctky/