NIKLOVNA OPEN 2013

Autor: Petr Ďoubal <doubalpetr(at)seznam.cz>, Téma: NIKLOVNA OPEN, Vydáno dne: 28. 07. 2013

Poslední červencový pátek se uskutečnil X.ročník letně nevážného turnaje v bleskovém šachu NIKLOVNA OPEN 2013.


V dusném pátečním podvečeru se v zahrádce "osvěžovny" NIKLOVNA sešlo 10+1 chotěbořských šachistů. Po klasické tréninkové a osvěžovací půlhodině bylo rozhodnuto, že turnaj bude dvoukolový při klasickém tempu 5 minut na partii a hráče.

Každého hráče tedy čekalo 18 šachových bitev, u většiny podpořených lahodným mokem zvaným CHOTĚBOŘSKÁ 12°.Turnaj se záhy rozjel na plné obrátky a s každým dalším chotěbořským "krasohledem" byly šachové nápady geniální a geniálnější a obsluhující servírky hezké a hezčí... Zahradní restaurace byla narvaná k prasknutí a minimálně 80 diváků sledovalo chotěbořské šachisty v akci. A všem bylo blaze, alespoň mě to tak připadalo. Pak se setmělo, rozsvítilo, zazvonil zvonec a turnaje byl konec! K výsledkům hráčů na šachovnici se přičetlo pomocné hodnocení / 12° Chotěboř /, a některým "nealkoosvěžovačům" bylo za trest několik bodů odebráno. Zaslouženým vítězem se stal, k velké radosti části přihlížejícího publika,  Tomáš Krejčík, který zvítězil jak na šachovnici tak celkově. Na druhé pořadí postrčilo pomocné hodnocení Karla Kajínka, třetí skončil Honza Linhart /alternace Jiří Tůma/, který byl vyhlášen "škůdcem večera" za několik výher s jednou či dvěma vteřinami na hodinách.

 NIKLOVNA OPEN

 Pořadí  Jméno,příjmení body/p.h./celkem
 1.  Tomáš Krejčík
 15   / 4  /    19
 2.  Karel Kajínek
 8     / 6  /    14
 3.  Jan Linhart
 14   /  0 /    14
 4.  Josef Hospodka
 11   /  2 /    13
 5.  Petr Ďoubal  6     /  6 /    12
 6.  Miroslav Tecl  4,5  /  5 /    9,5
 7.  Luděk Petrus  13   / -5 /    8
 8.  Pavel Dobšinský  3,5  /  4 /    7,5   
 9.  Milan Fiala  7,5  / -1 /    6,5
10. Petr Novotný
 7,5  / -2 /    5,5
   

Vítěz turnaje získal putovní cenu a tradiční vítězné šachové triko. Putovní cena mu byla později odebrána, protože hrozilo, že ji někde prop . . . 

 PS: Návrh na přenesení hrací místnosti do NIKLOVNY zatím neprošel, ale bylo to těsné... Tomáši, koně máš u nás ve stáji, zastav se!

 Fotografie z turnaje