NIKLOVNA OPEN 2010 * Chotěboř 30. 7. 2010

Autor: Petr Ďoubal <doubalpetr(at)seznam.cz>, Téma: NIKLOVNA OPEN, Vydáno dne: 01. 08. 2010

Ani vytrvalý celodenní déšť nezhatil další ročník letně nevážného turnaje v bleskovém šachu NIKLOVNA OPEN 2010.


Bohužel zahrádka restaurace Niklovna zůstala zavřená a turnaj tak poprvé proběhl ve stísněných prostorách restaurace. Když se nám podařilo trochu přestavět stoly a vypoklonkovat hosta, který nemohl pochopit že překáží, mohlo se s mírným zpožděním začít.

Hráčů se sešlo deset - já, Břetislav "Enge" Pour, Karel "Hábera" Kajínek, Milan Fiala, pan velmistr Míra Tecl, Tom Novotný a loňský vítěz Pepík Hospodka. Z Prahy doskákal Petr "Klokan" Novotný, z Prachovic Jarda Štolfa a z restaurace BENE to měl patnáct metrů Milan "Mišus" Michal.Turnaj nabral od počátku zběsilé tempo, naštěstí brzké vysílení některých hráčů vyvolalo častější a delší občerstvovací přestávky. Ty byly velice důležité, protože pomocné hodnocení bylo dáno počtem zkomzumovaných 12 stupňových piv Chotěboř. Bohužel někteří šachisté již tak vyměkli, že se posilovali pivem nealkoholickým, kofolou a dokonce jahodovým džusem. Hanba a fuj...

Turnaj měl početnou diváckou kulisu. Dost hlasitě fandili hlavně osadníci rohového akvária. Co jsem koukal, měli huby furt otevřený. A nejvíce ten pidikrokodýl, co u toho ještě furt vypouštěl bubliny a řval: ty vole, co to hraješ, co to hraješ...Sem tam se taky zastavili návštěvníci restaurace, ale ty ryby, ty měli určitě převahu.

No a najednou byl konec turnaje. Tomáš Novotný, který vše řídil, odpovědně a snad správně sečetl body a celkové pořadí dostalo následující podobu:

Poř. Jméno a příjmení Body
 1.  Petr Novotný
 8,5
 2.  Josef Hospodka
  6
 3.  Petr Ďoubal
 5,5
 4.
 Tomáš Novotný
 5,5
 5.
 Milan Michal
  5
 6.  Jaroslav Štolfa
  4
 7.  Milan Fiala
 3,5
 8.  Karel Kajínek  3
 9.  Břetislav Pour
 2,5    
10.  Miroslav Tecl
 1,5

 

Vítěz, po loňském druhém místě, neponechal nic náhodě a vyhrál s výrazným náskokem. Další pořadí již bylo vyrovnanější a bodové rozdíly minimální. Pomocné hodnocení bylo použito pouze jednou, v boji o třetí místo bylo výrazně, výrazně ve prospěch autora těchto řádek.

Petr Novotný převzal vítězné šachové triko a putovní trofej, kterou slíbil vystavit na čestné místo ve své advokátní kanceláři a po roce opět vrátit. 

Pak někdo odešel, jiný přišel a byl sehrán ještě jeden bleskáč o osmi účastnících. Potom se zavíralo a při placení se všichni mile usmívali...

Sehráno, sečteno, zaplaceno – za rok opět nashledanou !

PS: A takhle to tedy skutečně dopadlo! Máme prý chodit častěji, teda někteří...