NIKLOVNA OPEN 2009 aneb hledání šestého smyslu...

Autor: Petr Ďoubal <doubalpetr(at)seznam.cz>, Téma: NIKLOVNA OPEN, Vydáno dne: 02. 08. 2009

Poslední červencový pátek byl opět ve znamení prázdninového setkání chotěbořských šachistů a příznivců na letně nevážném turnaji NIKLOVNA OPEN.

V dusném podvečeru se sešlo v zahrádce restaurace Niklovna 13 hráčů, kteří se utkali každý s každým, tempem 5 minut na partii a hráče. Po tréninkové a občerstvovací půlhodince zavelel doživotně jmenovaný rozhodčí turnaje Tomáš Novotný ke hře a rozpoutal tak, za zvýšené pozornosti pravidelných hostů, "neúprosné" šachové bitvy.

Někteří hráči vsadili v průběhu turnaje na nedovolený krevní doping (EPO tlačenka), většina však posilovala svého ducha krasohledy různých značek a stupňovitostí.To mělo za následek, že se startovní pole rozdělilo do dvou výkonnostních skupin: ti co chtěli vyhrát a ostatní, kterým to bylo úplně jedno. Nakonec se všichni zdárně dočkali posledního kola, které přineslo následující celkové pořadí:
Poř. Jméno a příjmení Body
1. Josef Hospodka
10     /3/
2. Petr Novotný
10     /2/
3. Tomáš Novotný
9,5
4.
Milan Fiala
9
5. Petr Ďoubal
6,5    /6/
6. Jaroslav Štolfa
6
7. Břitislav Pour
6     /EPO/
8. Karel Tomek
5,5  /EPO/
9. Pavel Dobšinský 5       /6/
10. Karel Kajínek
5      / 5/
11. Miroslav Tecl
3,5    /7/
12. Milan Michal
2       /5/
13. Bohuslav Odvářka
0       /6/

Dramatický boj o čelo seřadil první čtveřici hráčů do rozmezí jednoho bodu a o prvním místě nakonec rozhodlo až pomocné hodnocení: počet krasohledů/uvedeno v závorce za body/. Také další vyrovnaná šestice se vešla do 1,5 bodu a i zde rozhodovaly krasohledy.

Vítěz turnaje převzal vítězné šachové triko a putovní trofej, kterou před mnoha lety přivezli chotěbořští šachisté neznámo odkud.

 

Vítěz pomocného hodnocení.

Po skončení turnaje již zůstalo jen zdravé jádro šachistú a blicalo se až do půlnoci. Pak nás vyhodili, protože jeden ze šachistů zapomněl zaplatit...

Sehráno, sečteno, zaplaceno/jak kdo?!/ – za rok opět nashledanou !

PS: A jak dopadlo hledání šestého smyslu? Bohužel nevím, protože jsem byl věrný PILSNER URQUELL!