XXVI.ročník šachového turnaje "O putovní pohár"

Autor: Petr Ďoubal <doubalpetr(at)seznam.cz>, Téma: Výsledky, Vydáno dne: 14. 06. 2009

Další ročník turnaje "O putovní pohár" v rapid šachu se uskutečnil v sobotu 13. 6. 2009 v Chotěboři.

Pořadatelům z šachového oddílu TJ CHS Chotěboř se prezentovalo 70 šachistů z 27 oddílů ČR.Turnaj byl hrán švýcarským systémem na 7 kol, tempem 2x25 minut na partii a hráče.

Na startu se sešla početná a kvalitní hráčská konkurence, převážně z oddílů Pardubického kraje a kraje Vysočina.O čelo turnaje měla bojovat třicítka vyrovnaných hráčů a ELEM nad 2000 bodů, prim měla hrát trojice favoritů: Jiří Tůma /Chrudim - 2288/, Tomáš Vojta /Vlašim - 2333/ a Tomáš Kulhánek /Turnov - 2436/.

Roli favorita však dokázal naplňovat pouze Tomáš Vojta, který po čtvrtém kole patřil se Sergejem Petuchovem /Rapid Pardubice - 2176/ k jediným hráčům bez bodové ztráty.A právě utkání obou těchto soupeřů rozluštilo tajenku celého turnaje.Kandidát mistra Sergej PETUCHOV dokázal otočit horší pozici a po výhře a dvou následných remízách se stal na pátý pokus vítězem chotěbořského turnaje.Mistr FIDE Tomáš VOJTA obsadil se šesti výhrami druhé pořadí a třetí místo získal překvapivě nestor turnaje kandidát mistra Vlastimil BOUČEK s 5,5 body.

Z chotěbořských hráčů obsadil Petr NOVOTNÝ slušné 17. pořadí a Josef HOSPODKA skončil na 20. místě. Ostatním se tolik nedařilo a skončili ve druhé polovině celkového pořadí.

Turnaj proběhl bez organizačních problémů, vyjímečné hráčské spory úspěšně vyřešil havlíčkobrodký rozhodčí Václav Paulík. Vyhlášení celkového pořadí a předání finančních a věcných cen všem hráčům turnaje, bylo tečkou za vydařeným turnajem propagujícím královskou hru i město Chotěboř.

Poděkování patří sponzorům turnaje bez jejichž pomoci by nebylo možné takto náročnou akci uspořádat (Město Chotěboř, Chotěbořské strojírny služby, a.s. Chotěboř, Roboterm spol. s r.o. Chotěboř, GLOBAL SERVIS s.r.o Chotěboř, JEDNOTA OVD Havlíčkův Brod, SODO DUO, spol. s r.o. Nová Ves u Chotěboře) i organizačnímu týmu chotěbořských šachistů a příznivců.

 

Celkové pořadí:

Poř. Příjmení a jméno Oddíl Body
1. Petuchov Sergej
Rapid Pardubice
6
2. Vojta Tomáš
Spartak Vlašim
6
3. Bouček Vlastimil
Kostelec n/Č.l.
5,5
4. Husárik Braňko
Joly Lysá n/l
5,5
5. Koper Štefan
Kostelec n/Č.l.
5
6. Karásek Lukáš
Gordic Jihlava
5
7. Vojta Pavel
Spartak Vlašim
5
8. Tůma Jiří
ŠO+DDD Chrudim
5
9. Kracík Tomáš
Panda Rychnov n/K
5
10. Hejkrlík Filip
Spartak Slatíňany
5
11. Jiruše Josef
Slavia H.Králové
4,5
12. Svoboda Ivo
ŽĎAS Žďár n/S
4,5
13. Kulhánek Tomáš Zikuda Turnov
4,5
14. Michálek František
Sokol Kolín
4,5
15. Jelínek Václav
Gordic Jihlava
4,5
16. Postupa Pavel ml.
Joly Lysá n/L
4,5
17. Novotný Petr
CHS Chotěboř
4,5
18. Šplíchal Petr
Jiskra Havl.Brod
4,5
19. Motáček Vladimír
Gordic Jihlava
4
20. Hospodka Josef
CHS Chotěboř
4
21. Vašit Karel
ŽĎAS Žďár n/S
4
22. Kalvach Ladislav
Loko Radlice
4
23. Vincze Roman
Gordic Jihlava
4
24. Šindelář Pavel
ŠK Říčany
4
25. Tejkal Jiří
Loko Praha
4
26. Hučín Jan
neregistrovaný
4
27. FialaZdeněk SB Světlá n/S
4
28. Valtr Tomáš
Joly Lysá n/L
4
29. Čermák Michael
Jiskra Havl.Brod
4
30. Postupa Pavel
Joly Lysá n/L
4
31. Mareš Vladimír
ŠK Pyrit Příbram
3,5
32. Linhart Zbyněk
ŠO+DDM Chrudim
3,5
33. Daněk Pavel
Bohemia Pardubice
3.5
34. Hon Jiří
Rapid Pardubice 3,5
35. Vobořil Pavel
Rapid Pardubice
3,5
36. Krajčík Tomáš
CHS Chotěboř
3,5
37. Štukheil Martin
SB Světlá n/S
3,5
38. Zelenka Jaroslav
Bohemia Pardubice
3,5
39. Postupa Martin
Joly Lysá n/L
3,5
40. Kracík Martin
DDM Třebechovice
3,5
41. Novotný Tomáš
CHS Chotěboř
3,5
42. Bajer Jiří
Gambit Jihlava
3,5
43. Slavík Libor
DDM Třebechovice
3,5
44. Bukáček Lubomír
ŽĎAS Žďár n/S
3
45. Eisner Oldřich
Sokol Pečky
3
46. Fiala Milan
CHS Chotěboř
3
47. Kraus Ondřej
Rapid Pardubice
3
48. ObůrkaVladislav ŽĎAS Žďár n/S
3
49. Rychlý Tomáš
CHS Chotěboř
3
50. Daniel Jiří
Joly Lysá n/L
2,5
51. Holata Miroslav
Jiskra Havl.Brod
2,5
52. Jirák Ota
SB Světlá n/S
2,5
53. Novotný Aleš
Rapid Pardubice
2,5
54. Janko Jan
Rapid Pardubice
2,5
55. Zoubek David
Rapid Pardubice 2,5
56. Pexa Jiří
SB Světlá n/S
2,5
57. Polanský Jiří
Gambit Jihlava
2,5
58. Maděra Stanislav
ŠK Svitavy
2,5
59. Macek Oldřich
TJ Libina
2,5
60. Vondra Aleš
Gambit Jihlava
2,5
61. Motl Jan
Pohled
2,5
62. Nazarov Jurij
Jiskra Havl.Brod
2
63. Tomek Karel
CHS Chotěboř
2
64. TvrdýTomáš SB Světlá n/S
2
65. Štorek Luboš
ŠO+DDM Hlinsko
1,5
66. Beneš Leopold
ŠK Svitavy
1,5
67. Horák Jaroslav
Gordic Jihlava
1,5
68. Melichar Jaroslav
Pohled
1,5
69. Veselý Vít
Jiskra Havl.Brod
1,5
70. Válová Adriana
SB Světlá n/S
1