Finále KP mládeže PDŠS * Kunětice 23.- 24.5.2009

Autor: Petr Ďoubal <doubalpetr(at)seznam.cz>, Téma: Turnaje, Vydáno dne: 31. 05. 2009

Nedaleko Pardubic se uskutečnil předposlední květnový víkend finálový turnaj Krajského přeboru mládeže pro rok 2009.Ve čtyřech kategoriích se představilo vždy osm nejlepších hráčů z kvalifikačních turnajů, kteří bojovali nejen o tituly krajských přeborníků, ale i o postupová místa na Přebor Čech.

Kategorie HD 10:
Turnaje nejmladších se zúčastnil i jediný chotěbořák ve startovním poli krajského přeboru Filip ČAPEK. Filip dokázal odehrát se svými soupeři vyrovnané partie a nakonec skončil se 3 body na šestém pořadí. O lepší umístění ho připravilo nedotažení výhodnějších pozic / např. i s vítězkou turnaje/, přesto lze jeho umístění hodnotit jako úspěšné. 

Turnaj vyhrála Vilma Hofmanová s 5 body (Pardubice) před Adamem Kolomým  (Lanškroun) a Ondřejem Cachem  (Pardubice) oba se 4 body.


 

 

Kategorie HD 12:
Tuto kategorii ovládli hráči ŠK 2222 Polabiny Pardubice, kteří dokázali obsadit všechny medailové posty v pořadí Dominik Řezníček, Jakub Cach a Oskar Hofman.

Kategorie HD 14:

Opět dominovali hráči Pardubického oddílu Filip Liduch a Libor Pochobradský, kteří obsadili první a třetí pořadí. Na druhé místo se prosadil David Sion z Poličky.

Kategorie HD 16:

Ke slovu se dostali i hráči z jiných oddílů. Vyhrál Patrik Krušina ze Svitav před dvojicí hráčů z Poličky, Markem Stodolou a Kamilem Petráskem.


Podrobné výsledky všech  kategorií najdete na stránkách PDŠS.