Silvestrovský turnaj 2008 - výsledky

Autor: Petr Ďoubal <doubalpetr(at)seznam.cz>, Téma: Silvestrovský turnaj, Vydáno dne: 31. 12. 2008

Chotěboř 29. 12. 2008
Již po šestadvacáté se rozloučili chotěbořští šachisté se starým rokem na pravidelném šachovém turnaji - silvestrovských desetiminutovkách.

Dopoledního turnaje mládeže se zúčastnili pouze čtyři "stateční" účastníci, kteří se utkali každý s každým.

Celkové pořadí:

  1. Pavel EIS
  2. Magdaléna JAKEŠOVÁ
  3. Ondřej JIRSA
  4. Simona TOMKOVÁ

Magda přišla o celkové vítězství když "nenašla" jednotahový mat s Pavlem, Onřeje zase trápil čas i neposlušné figurky a tak jim prvenství "vyfoukl" nadšeně hrající, ale i chybující Pavel. Veliká pochvala patří Simoně, která jako začátečník sehrála proti zkušeným hráčům svůj první turnaj a bojovala jako lvice!Podvečerního turnaje dospělých se zúčastnilo 17 hráčů a Chuck, kteří sehráli sedm kol tempem 10 minut na partii a hráče. Turnaj proběhl v poklidné a přátelské atmosféře, potěšila účast šachových navrátilců i chotěbořáků hrajících v jiných oddílech. Čelo tabulky obsadili hráči, kteří vzali turnaj prestižně, třetí skončil po klopýtání největší z favoritů. Pak už se pole vyrovnalo a mezi hráči byly již minimální rozdíly. Po sedmi kolech to chvilku vypadala, že se na přání většiny hráčů sehraje ještě kolo osmé, prémiové. To se však nezamlouvalo šachovému programu, který stávkoval a vyhlásil celkové výsledky.

Celkové pořadí:

Poř. Příjmení a jméno Body
1. Michal ČERMÁK 6,5
2. Jaroslav ŠTOLFA 5,5
3.-4. Jiří TŮMA 4,5
  Jan ZVĚŘINA 4,5
5.-7. Radek SUKDOLÁK 4
  Josef HOSPODKA 4
  Tomáš KREJČÍK 4
8.-11. Milan FIALA 3,5
  Luděk PETRUS 3,5
  Miroslav TECL 3,5
  Tomáš NOVOTNÝ 3,5
12.-14. Petr ĎOUBAL 3
  Karel KAJÍNEK 3
  Tomáš RYCHLÝ 3
15.-16. Michal MILAN 2,5
  Břetislav POUR 2,5
17. Karel TOMEK 2
18. Chuck NORRIS & příchozí 0

P.S.: Občerstvení – TK & PLZEŇSKÝ PRAZDROJ, a.s. cukroví – ctěné dámy Tůmová a Hospodková ceny pro všechny hráče – Vade Bohemia v.o.s. & ROBOTERM spol. s.r.o. Chotěboř & Jednota OVD Havlíčkův Brod.