3. kvalifikační turnaj KP mládeže PDŠS * HD 10, HD 12

Autor: Petr Ďoubal <doubalpetr(at)seznam.cz>, Téma: Turnaje, Vydáno dne: 13. 02. 2008

Hlinsko 9. 2. 2008
Třetí kvalifikační turnaj krajského přeboru mládeže Pardubického šachového svazu v kategoriích HD 10 a HD 12 proběhl v sobotu 9. února 2008 v Hlinsku.

Účast dětí v obou kategoriích byla výrazně nižší než v předešlých turnajích, ti co dorazili sehráli opět 7 partií, tempem 2x25 minut na partii a hráče.

Kategorie HD 10:
Turnaje nejmladších, bohužel bez naší účasti, se zúčastnilo pouze 12 dětí. Vítězem se stal David Marek před Jakubem Cachem ( oba 2222 ŠK Polabiny+DDM ALFA Pardubice) oba se 6 body, třetí skončil Vít Holásek (Jiskra Ústí n/O) s 5 body.

Kategorie HD 12:
Do boje zasáhla čtveřice chotěbořských šachistů a vedla si se střídavými úspěchy. Nejlépe dopadl Pavel Eis, který se ziskem 4 bodů obsadil velmi pěkné deváté pořadí. Pavel se výrazně zlepšuje, narostlo mu i sebevědomí a na jeho hře i bodovém zisku to bylo vidět. Výkon odpovídající svým možnostem předvedl i Martin Daniel a se ziskem 3 bodů obsadil šestnácté pořadí. Martin dobře rozehrával partie i hospodařil s časem, sem tam se však vloudila chybička, která obrátila vyhranou partii v prohru. Cenné zkušenosti sbíral i Roman Kopecký, který se ziskem 2 bodů obsadil dvacáté pořadí. Roman je ještě začátečník a při jeho schopnostech i nadšení pro hru se bude rychle zlepšovat. Nepovedený turnaj sehrál Pavel Bárta, který se ziskem 1 bodu uzavřel celkové pořadí. Pavel dělal hrubé chyby a ztrácel materiál, zkazil však i partie, které měl jasně vyhrané.

Čelo celkového pořadí ovládli hráči z oddílu 2222 ŠK Polabiny +DDM Alfa Pardubice, kteří měli v první šestici pět hráčů, vítězství jim však vyfoukl hráč asijského původu z TJ Lanškroun Antonín Vu se 6 body.