MládežTurnaje

MISTROVSTVÍ ČR MLÁDEŽE 2020

Šachová škola Světlá nad Sázavou uspořádala MČR mládeže v samostatných kategoriích chlapců a dívek do 10, 12, 14 a 16 let. Současně proběhlo i  MČR juniorů a dorostenců 2020 /uzavřený turnaj 12 účastníků/ a doprovodný FIDE OPEN a NÁRODNÍ OPEN. V kategoriích chlapců hrálo vždy 24 kvalifikovaných hráčů, v kategoriích dívek hrály všechny řádně přihlášené. Turnaje se nepodařilo dohrát /vyhlášení nouzového stavu v ČR/, takže pořadatelé vyhlásili celkové výsledky dle pořadí po sedmi odehraných kolech z celkových devíti. V mistrovském turnaji hrála Viola Ruby Pejřimovská a Rudolf Jun, dalších osm chotěbořských hráčů si zahrálo doprovodné OPENY.

KATEGORIE H 14 /27 hráček/: Viola Ruby Pejřimovská se stále pohybovala v první desítce, prohra s druhou hráčkou celkového pořadí ve „vyhrané“ partii sedmého kola ji „srazila“ až na desáté místo. Přesto zaslouží pochvalu za další velice slušně odehrané partie. Celkové pořadí D14: http://chess-results.com/tnr519686.aspx?lan=5&art=1&rd=7

KATEGORIE H16 /24 účastníků/: Po loňské výhře ve čtrnáctkách nepatřil Ruda Jun k TOP favoritům, přesto chtěl skončit co nejvýše. Po dvou výhrách, čtyřech remízách a jediné prohře získal čtyři body a obsadil slušné sedmé pořadí. Celkové pořadí H16: http://chess-results.com/tnr519691.aspx?lan=5&art=1&rd=7

FIDE OPEN /31 účastníků/: Turnaj si zahrál Jan Tůma a moc se mu nedařilo. Tři výhry, tři prohry a jedna remíza znamenaly 3,5 bodu a celkové čtrnácté pořadí. Konečné pořadí: http://chess-results.com/tnr519692.aspx?lan=5&art=1&rd=7

NÁRODNÍ OPEN /79 účastníků/:Národní OPEN si zahrálo šest chotěbořských šachistů. Nejlepší umístění vybojoval Petr Klabeneš, který skončil se 4,5 body na patnáctém místě. Stejně bodů uhrál i Bertík Jun a skončil na osmnáctém místě, slušné čtyřiadvacáté pořadí obsadil se 4 body Martin Včela. Dalším třem se již tolik nedařilo:  Tadeáš Rubel Pejřimovský obsadil se třemi body padesáté pořadí, Rosťa Jun se stejným ziskem skončil jednapadesátý a Petr Fousek s 2 body osmašedesátý. Konečné pořadí: http://chess-results.com/tnr519693.aspx?lan=5&art=1&rd=7

MČR juniorů a dorostenců /uzavřený turnaj 12 účastníků/: V uzavřeném turnaji hrál i Vojta Říha /Polabiny/, který hostuje za naše áčko ve druhé lize. Tento turnaj byl jediný, který se dohrál do konce.  Vojta nakonec obsadil celkové třetí místo a třetí skončil i v kategorii do 18 let.  Konečné pořadí: http://chess-results.com/tnr517488.aspx?lan=5&art=1&turdet=YES